Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Przypomniałem sobie moje rozmowy z biskupem Tokarczukiem-ks.I.Skubiś

Utworzono dnia 04.05.2020

Rentgen naszej wiary

Przypomniałem sobie moje rozmowy z biskupem Tokarczukiem. Wspominał czas po swojej nominacji biskupiej do Przemyśla. Mówił mi, że zaczął zastanawiać się nad tym co teraz ma robić jako nowo mianowany biskup. Mówił: przede wszystkim wiara i dekalog. Świadomość, że jestem odpowiedzialny przed Bogiem. A więc moja wiara i oparcie w Dekalogu, tak mi mówił ks. biskup. Odpowiedzialność za Boże przykazania czyli prawo Boże. Tak bardzo zapamiętałem tę część wspomnień wielkiego Biskupa, potem Arcybiskupa.

Tak bardzo chciałem o tym przypomnieć w czasie pandemii. Bo przecież przerażenie i panika może nam zakłócić normalność myślenia. Przede wszystkim trzeba nam mieć świadomość, że czuwa nad nami Bóg, Stworzyciel nieba i ziemi. I nic się nie zmieniło. Działa ta sama Boża Opatrzność. A Kościół przeżył nie jedną zarazę. Zresztą, o innej, także groźnej zarazie przypomniał nam abp Jędraszewski. Ta zaraza też ciągle trwa. O tym musimy pamiętać także w czasie pandemii. Okazuje się, że wielu ludzi żyje także tą zarazą nienawiści do Boga, do Kościoła, a także do życia. Przypomnę histeryczną nienawiść do życia nienarodzonych chorych dzieci, dla których nawet wielu tzw. wierzących posłów nie okazało litości. Pytam ich, czy gdy przy przysiędze poselskiej, gdy wypowiadali pięknie słowa: „Tak mi dopomóż Bóg”, zdawali sobie sprawę, że to ich zobowiązywało do wierności Bogu i Bożemu prawu? A może to była taka kokardka upiększająca ich wizerunek, a oznaczała tylko ich słabą świadomość wiary. Przypomnę, że wg Ministerstwa Zdrowia w 2018 r. dokonano 1081 legalnych egzekucji niewinnych polskich obywateli bez sądu na wniosek ojca i matki.

Gdy rozpoczynałem tę audycję były szef Solidarności Marian Krzaklewski przypomniał mi, że akurat wczoraj upłynęło 30 lat, gdy Zjazd Delegatów „Solidarności” formalnie opowiedział się za obroną życia od poczęcia. O obronę życia modlili się członkowie Solidarności w kościele bł. Doroty w Gdańsku.

Teraz – moim zdaniem –trwa wielkie działanie: rentgen naszej wiary. Ten rentgen dotyczy całego Kościoła. Chrystus ma prawo sprawdzić swój Kościół. Cały Kościół.

Przypomnę tu słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że „ludzie żyją tak, jakby Boga nie było”. Przypominamy sobie te słowa naszego wielkiego Rodaka i zauważamy, że w czasie wielkiego światowego wstrząsu należy wrócić do tych słów, które już za życia św. Jana Pawła II były wielkim ostrzeżeniem: „zachowują się tak, jakby Boga nie było”.

Byliśmy w ostatnich dziesiątkach lat świadkami niezwykle mocnych działań przeciwko Kościołowi nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Byliśmy świadkami także bardzo precyzyjnie przygotowanych ataków na Kościół po śmierci św. Jana Pawła II. W tym także warto zwrócić uwagę na ataki na ludzi Kościoła w Polsce. Te działania były i są podejmowane w sposób nie liczący się z zasadami moralnymi, zniesławiając przy okazji wielu kapłanów. Przypomnijmy przy okazji, że w mediach, które funkcjonowały w języku polskim, choć nie są polskie na terenie Polski to właśnie księża byli rzekomymi współpracownikami służby bezpieczeństwa, czyli tzw. TW. Kościół w Polsce przez cały czas walczył z komuną, a zafałszowane media wprowadziły skuteczną narrację walki z Kościołem. To tylko przykład, jak światowe ośrodki ateistyczne podjęły skuteczną wojnę z Kościołem w Polsce. Trzeba także przy okazji zauważyć które środowiska i dziennikarze oraz którzy politycy zaangażowali się w walkę z Kościołem w Polsce. To bardzo ważna sprawa, którą trzeba koniecznie zapamiętać. Katolicy nigdy nie powinni wspierać pism i mediów ateistycznych.

Ale może także trzeba nam zwrócić uwagę na to, co widzimy obecnie w czasie groźnego czasu pandemii. Trzeba nam wiedzieć, że najważniejsza jest właśnie wiara w Boga w sytuacji kryzysu światowego. Można wyrazić opinię, że wiara i zawierzenie Bogu jest największym Pogotowiem Ratunkowym dla świata. Ten świat jest pogrążony nie tylko w pewny brak nadziei dotyczącej choroby, na którą na razie nie ma szczepionki, ale także jest to kwestia wielkiego kryzysu gospodarczego. Czy znajdą się ludzie najwyższej klasy, którzy sprostają temu wielkiemu wyzwaniu. Istnieje ciągle realna obawa, że mogą się znaleźć jacyś opętani przez szatana ludzie, którzy powiększą tragedię ludzkości.

Dlatego pozostaje nam wiara w Bożą Opatrzność, a także boski Dekalog stróż moralnego postępowania. O tym przed laty mówił mi wielki biskup Ignacy Tokarczuk. To on w czasie działań czerwonej zarazy budował kościoły, czyli domy modlitwy i nadziei. My także w czasie pandemii otwórzmy nasze świątynie. Pamiętajmy, że Kościół jest wspólnotą wierzących w Zmartwychwstałego Chrystusa. Duch Święty działa przez Sakramenty. Nie wolno nam stwarzać religii pozorów. Jak to dobrze, że mamy księży, którzy pokazują swoje ciekawe pomysły, które z jednej strony zabezpieczają sanitarne bezpieczeństwo, a z drugiej strony potrafią wzmacniać wspólnotę Kościoła. Bardzo ważne jest zabezpieczenie bytu naszych parafii. Popieram prośby TV Trwam i innych dzieł katolickich. Trzeba je koniecznie wspomagać bo bez nich zginiemy. Niektóre cenne teksty możemy znaleźć w comiesięcznym dodatku „Europa Christi” dodawanym do Tygodnika „Niedziela”. Zobacz stronę internetową rucheuropachristi.pl.  Solidarne myślenie i czucie chrześcijan musi być widziane. Przecież widać, jak drapieżna jest bogata lewica. Ma pieniądze i działa wrogo przeciw Kościołowi, Chrystusowi i przeciw samemu Bogu i przeciw państwu.

Ruch „Europa Christi” wzywa polskich katolików do uświadomienia sobie: jesteśmy wielcy wspólnotą Kościoła. Pilnujmy jedności i bądźmy solidarni ze swoimi biskupami i ze swoimi kapłanami. Zabłyśnijmy wiarą w Chrystusa, który prawdziwie zmartwychwstał i jest naprawdę z nami.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 239

Wszystkich: 20404

Zegar