Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego Roberta Schumana

Utworzono dnia 04.03.2017

Modlitwa o beatyfikację
sługi Bożego Roberta Schumana

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś
nam sługę Bożego Roberta Schumana, który był wiernym budowniczym pokoju, opierając swoje działania na wartościach ewangelicznych.
On, stając w obliczu szerzącego się zła i jego straszliwych skutków w pierwszej i drugiej wojnie światowej, stał się pokornym sługą Bożym, podejmując trud pojednania narodów przez dzieła, które umożliwiły znoszenie powstałych granic nienawiści między narodami, tworzenie braterskiej przyjaźni między ludźmi i przebaczanie wyrządzonych krzywd.
Sługa Boży Robert Schuman, sięgając do fundamentów wartości chrześcijańskich Europy, w tym dzieł i misji św. Benedykta – patrona Europy, nie bał się oddać całego swego życia za bliźnich, gdyż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich.
Pokazał on nam w pokornym uniżeniu, jak można szerzyć pokój Chrystusa przez miłość do nieprzyjaciół i wrogów, przyoblekając się w pełną zbroję Bożą, aby móc ostać się wobec podstępnych zakusów złego. W walce tej nie bał się nie tylko poświęcić całe życie, ale także był gotów oddać swoje życie na chwałę Bożą.
Będąc w służbie Bogu poprzez Różaniec zawierzył się Maryi Królowej Pokoju, oddając pod Jej stopy Europę i jej pojednanie i pozostając do końca wierny Kościołowi.
Wierzymy, że owocem służby Roberta Schumana jest cud długotrwałego pokoju, który utrzymuje się w Europie w okresie tak długim, jaki nie był spotykany od wielu wieków.
Wierzymy, że na tle straszliwych skutków pierwszej i drugiej wojny światowej dzieło, którego Bóg dokonał przez swojego sługę Roberta Schumana, jest wyrazem miłosierdzia dla nas i świata całego za sprawą Bolesnej Męki Chrystusa.
Boże, pozwól nam w Twoim Kościele czcić Roberta Schumana – ucznia i naśladowcę Chrystusa – jako błogosławionego. Amen.

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 283

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21499

Zegar